- Ordenador integrado >
- Placas SBC
- ...
KINO-BTL-H611
» mini-ITX SBC supports12th/13th/14th Gen Intel® Core™ processors (Alder Lake-S / Raptor Lake-S) and Intel® Core™ Processors (Series 2) (Bartlett Lake-S)
» 2 x 262-pin DDR5 5600 MHz SO-DIMM, dual-channel, supports up to 96GB
» Triple independent display via HDMI™ and DP
» Support qual Intel® I226V 2.5GbE controller
» Support PCIe Gen4 x16, M.2 M key and M.2 A key expansion
Hardware Spec.
| Form Factor | |
|---|---|
| Form Factor | Mini-ITX SBC |
| System | |
|---|---|
| CPU | LGA1700 socket supports 12th/13th/14th Gen Intel® Core™ processors (Alder Lake-S / Raptor Lake-S) and Intel® Core™ Processors (Series 2) (Bartlett Lake-S) up to 65W TDP |
| Memory | 2 x 262-pin DDR5 5600 MHz SO-DIMM, dual-channel |
| Memory Max. | up to 96GB |
| Cooling method / System Fan | 1 x CPU fan connector (1x4 pin) 1 x System fan connector (1x4 pin) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Dimensions (LxWxH) (mm) | 170mm x 170mm |
| Net Weight | GW: 900g / NW: 400g |
| Storage | |
|---|---|
| Storage | 2 x SATA : 6Gb/s |
| I/O Interface | |
|---|---|
| Display Output | 1 x Display Port : DP 1.4 (up to 4K @60Hz) |
| 2 x HDMI™ : 2.0 (up to 4K @60Hz) | |
| Ethernet | 4 x LAN - LAN1: Intel® I226-V 2.5GbE controller LAN2: Intel® I226-V 2.5GbE controller LAN3: Intel® I226-V 2.5GbE controller LAN4: Intel® I219-LM 1GbE controller |
| Audio | HD Audio : Realtek ALC888S HD codec 2 x Audio Jack (Line-out, Mic-in) on rear IO 1 x Analog audio (2x5 pin) |
| I/O Interface | 1 x DIO : 12-bit digital I/O (2x7 pin) |
| 2 x External USB 2.0 : Type-A | |
| 2 x External USB 3.2 Gen1x2 : Type-A, 5Gb/s | |
| 2 x External USB 3.2 Gen2x1 : Type-A, 10Gb/s | |
| 1 x I²C : 1x4 pin | |
| 2 x Internal RS-232/422/485 : 2x5 pin, P=2.0 | |
| 2 x Internal USB 2.0 : 2x4 pin, P=2.0 | |
| Expansion | 1 x PCIe x16 (with x16 Signal Gen4) |
| Other Features | |
|---|---|
| TPM | 2x10 pin |
| Power | |
|---|---|
| Power Consumption | 3.3V@1.81AA, 5V@8.13A, 5Vsb@0.17A, 12V@5.73A (Intel® Core i5-14500 with 48 GB 5600 MHz DDR5 memory, EuP mode disabled) |
| Power Supply | Support AT/ATX mode ErP/EuP Compliant |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temperature | -10°C ~ 60℃ |
| Storage Temperature | -30°C ~ 70°C |
| Humidity | 5% ~95%, non-condensing |
| Card Slot Interface | |
|---|---|
| M.2 | 1 x M.2 M key (2280, PCIe Gen3 X 4) 1 x M.2 A key(2230, PCIe Gen3 x1 & USB 2.0) for wifi/BT |
Ordering Information
| KINO-BTL-H611-R10 | mini-ITX SBC supports Alder Lake-S/Raptor Lake-S/Bartlett Lake-S Intel® Core™ Processor, DDR5, Triple independent displays, quad 2.5GbE LAN, USB 3.2, SATA 6Gb/s and RoHS |
Package Contents
|

